Buda-Bertalan:
Hiába érez más
Hiába hisz más a jóban,
Neked is hinned kell,
Hiába hisz más a szóban,
Neked is hinned kell,
Hiába hisz más az érzelemben,
Neked is érezned kell,
Hiába hisz más a szeretetben,
Neked is szeretned kell….
Hiába áll Veled szemben a világ,
Hiába feszíti Rád mérgező nyilát,
Neked is hinned kell, Neked is hinned kell,
Neked is élned kell, Neked is élned kell….
Hiába tudja más a jót,
Neked is tudnod kell,
Hiába érti más a szót,
Neked is értened kell,
Hiába adja más az érzelmet,
Neked is adnod kell,
Hiába adja más a szeretetet,
Neked is adnod kell….
Hiába áll Veled szemben a világ,
Hiába feszíti Rád mérgező nyilát,
Neked is adnod kell, Neked is adnod kell,
Neked is élned kell, Neked is élned kell….
Hiába bízik más a jóban,
Neked is bíznod kell,
Hiába bízik más a szóban,
Neked is bíznod kell,
Hiába bízik más az érzelemben,
Neked is bíznod kell,
Hiába bízik más a szeretetben,
Neked is bíznod kell….
Hiába áll Veled szemben a világ,
Hiába feszíti Rád mérgező nyilát,
Neked is bíznod kell, Neked is bíznod kell,
Neked is élned kell, Neked is élned kell….
.
…….. Copyright 2004-2009, Urheberrecht bei Buda-Bertalan Weisenstein-Neumann, registriertes Urheberwerk: 907613665 – 4910…..
https://bertalan.cafeblog.hu
http://versek24.blog.hu/
http://Dalszovegek24.blog.hu/
http://www.zenesz.hu/user.php?z_id=1313
kapcsolat: bertalan-buda@freemail.hu

Lyric, Gedicht, Vers: Az önzetlen Barátságért!
2009 december 11. | Szerző: Buda-Bertalan
Buda-Bertalan:
Az önzetlen Barátságért!
1.
Kár, hogy már – nem jössz el – Én-Hozzám,
Nem nézegethetem – bimbózó Rózsád,
Nem érezheti orrom – Szirmaid – illatod,
Megbántottam Benned – a Női öntudatot!
Kár, hogy már – nem jössz el – Én-Hozzám,
Nő részéről nincs – önzetlen Barátság,
Nem vagy – önzetlen-adakozó – mint a Férfi,
Ki Szirmaid – puszta szépségükért öntözi!
2.
Kár, hogy már, nem mehetek Tehozzád,
Nem szereti jelenlétem – a Te Rózsád,
Nem szentelsz kizárólagos figyelmet Neki,
Ha Barátod – hátát – kanapédon megveti!
Kár, hogy már, nem jöhetek fel Hozzád,
Már a barátságunkat is – ostorozzák,
Cserébe, akarnak már valamit érte,
Eddig csak az önzetlenség volt a mérce!
3.
Kár, hogy ma, hamisak ezek a szavak,
Csak az Egónk igaz – az Én – s az Öntudat!
Önzetlen Barátság – elfagyott – e Földön,
A Rózsákat is – szépségükért öntözöm!
.
.
…….. Copyright 2004-2009, Urheberrecht bei Buda-Bertalan Weisenstein-Neumann, registriertes Urheberwerk: 907613665 – 4910…..
https://bertalan.cafeblog.hu
http://versek24.blog.hu/
http://Dalszovegek24.blog.hu/
http://www.zenesz.hu/user.php?z_id=1313
kapcsolat: bertalan-buda@freemail.hu
Oldal ajánlása emailben
X